TACO Carbon Fiber Flag Pole w/J-Lock System - 26" [FP-0125-CF24]
Shipping calculated at checkout.
Description
Carbon Fiber Flag Pole with J-Lock System - 26"
Features:
  • Fits 12” x 24” flags
  • Patented twist-and-lock system for quick, secure install/removal
  • Lightweight Carbon Fiber material with clear, Awl Grip UV-protection
  • Corrosion-resistant hardware, built for harsh saltwater conditions
  • 360° tangle-free swivel keeps flags flying freely
  • Fits standard 1-5/8” rod holders and gunwale mounts
  • Rattle-free fit with precision tapered wedges (including 30° wedge)
  • Stable and secure, even at cruising speeds
  • Versatile mounting options
Brochure (pdf)
Selling fast!
Grab yours while you can
Payment & Security
Payment methods
  • Amazon
  • American Express
  • Apple Pay
  • Diners Club
  • Discover
  • Google Pay
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Visa
DRSA - Light it up
TACO Marine