Shadow-Caster SCM-10 LED Underwater Light w/20' Cable - 316 SS Housing - Aqua Green [SCM-10-AG-20]
Shipping calculated at checkout.
Description
SCM-10 LED Underwater Light w/20' Cable - 316 SS Housing - Aqua Green
High Intensity
Robust Design
Surface Mounted
Our lighting solutions feature a low profile design that requires noalteration to the main hull
Wide Input Voltage Range
Surge and Reverse Polarity Protection
Thermal Protection
Specifications:
  • Size: 10" Length x 2.375" Width x 0.5" Height (254 x 60 x 13mm)